Noční běžci poprvé rozsvítí noční město MOST

Noční běžci poprvé rozsvítí noční město MOST

V sobotu 15. srpna 2015 proběhne v Mostě první ročník zážitkového běhu Night Run, který je velmi populární a těší se velké oblibě hlavně začínajícím běžcům. Běžci svým během pomohou nejen svému zdraví, ale i veřejné sbírce AVON proti rakovině prsu.

Start závodu je na 1. náměstí a trať pokračuje do parku Šibeník a zpět na náměstí. Vybíhá se za soumraku a přibíhá za tmy. „Běh Night Run je něco nového, co právě láká běžce. V povinné soupravě každého běžce je čelová svítilna, která při tisícovém davu běžců tvoří svítícího hada v parku ve městě či okolí. Tento nezapomenutelný zážitek si odnese každý startující. Máme za sebou tři závody, a to v Ostravě, Hradci Králové a v Brně a na startu se objevilo vždy přes 1200 běžců. Zkrátka nepřijdou ani diváci, pro které je připraveno vystoupení mažoretek a další," prozradil pořadatel Tomáš Pavel z Event media.
   
Atmosféra noci činí z každé metropole úplně jiné město. Dopravní ruch poleví, ulice zahalí světlo pouličních lamp a město se významně zklidní. Mnozí běžci jsou přes zimu odkázáni k večernímu běhu, ale společně s ostatními si mohou tuto atmosféru užít i nyní, přestože dny už jsou delší a noc přichází později.

Hlavní zážitkový závod Night Run pro závodníky starší 15 let je rozdělen na 10 kilometrů a Avon běh 5 kilometrů dlouhý okruh. Nechybí ani charitativní Avon běh proti rakovině prsu, kterého by se měla zúčastnit Hanka Kynychová či herečka Iva Pazderková a na startu se možná objeví i zlatý olympionik v pětiboji David Svoboda. 

Součástí akce je i doprovodný závod RWE Kids Cup - www.rwekidscup.cz, který se poběží v odpoledních hodinách a je připraven pro děti ve věku 2 - 15 let. Startovné pro děti je zpoplatněno symbolickou částkou 50 Kč a děti v cíli dostávají cílovou medaili.

Každý účastník závodu Night Run dostane 45ml sprej Borotalco Original. Oblíbená italská značka deodorantů, s tradicí od roku 1878, je novinkou na českém trhu. Deodorant s nezaměnitelnou vůní klasického tělového pudru obsahuje unikátní přírodní složku Microtalcum, která účinně pohlcuje pot, reguluje pocení a zanechává pokožku suchou a sametově hebkou. Po doběhu do cíle obdrží běžečtí nadšenci také tuňákový salát Rio Mare Insalatissime. Tuňákové saláty jsou ideální pochoutkou pro aktivní sportovce. Jsou vyrobené z kvalitních surovin, lehce stravitelné a bez konzervačních látek. Nesmíme opomenout ani krásnou cílovou medaili, který každý účastník hrdě dostane v cíli závodu jak na 10km tak i na 5km.   Sportem ku zdraví, říká se. A běh je podle odborníků jednou z nejzdravějších pohybových aktivit vůbec. A když tím pomůžete prospěšné věci, získají tím vaše výkony úplně jiný, větší rozměr. Tak obujte tenisky a pojďte do toho s námi! A nezapomeňte si čelovou svítilnu tzv. čelovku, která je povinná.

Akce se koná za finanční podpory statutárního města MOST. 

Více informací a přihlášky najdete na stránkách www.night-run.cz  

PROGRAM AKCE
:
16:00 - 19:30 Registrace a prezentace závodníků
16:00 - 17:30 Registrace a prezentace dětí
18:00 - 18:30 Dětské závody RWE KIDS CUP
18:45 - 19:00 Vyhlášení RWE KIDS CUP
20:00 - 20:20 Řazení běžců na start
20:20 - 20:25 Rozprava k závodu
20:30 - 20:35 Start 10km NIGHT RUN MOST
20:35 - 20:40 Start 5km AVON BĚH MOST

21:40 - 22:00 Vyhlášení
22:00 - 22:10 Konec

KALENDÁŘ NIGHT RUN 2015:
15.8.   NIGHT RUN MOST
19.9.   NIGHT RUN PRAHA
26.9.   NIGHT RUN PLZEŇ
2.10.   NIGHT RUN NITRA /SLOVAKIA/
10.10. NIGHT RUN ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.10. NIGHT RUN OLOMOUC
______________________________________________
12.12. CHRISTMAS NIGHT RUN HRADEC KRÁLOVÉ
19.12. CHRISTMAS NIGHT RUN PRAHA 

Kudy z nudy