NN Night Run na Vypichu přinesl rekord v nezávodním běhu Bosh Family Run

NN Night Run na Vypichu přinesl rekord v nezávodním běhu Bosh Family Run

Prvním závodním během byl dětský Innogy Kids Cup, kde jen v té nejmladší kategorii do 6 let startovalo 50 dětí, ale i v dalších kategoriích závodní pole dětí bylo ohromující.

V 18:00 hodin vyběhl ze zázemí akce čtyřsetčlenný balík běžců v nezávodním běhu pro rodiny s dětmi Bosch Family Run. Všichni si to užili a v cíli dostali krásné medaile. Jedna účastnice vyhrála v losování startovních čísel dokonce sušičku Bosch za 18 tisíc korun.

Večer, když se začalo stmívat, bylo vše připravené pro noční běhy. První byl Avon Běh proti rakovině prsu a druhý NN Night Run Praha na 10 km. Ten odstartovala zástupkyně generálního partnera NN Night Run 2017/2018 Kateřina Štěrbová, členka představenstva NN ČR zodpovědná za marketing a produktový vývoj. 

Pětikilometrový okruh Obory Hvězda byl absolutně rovinatý, běžce ale čekalo hodně pravoúhlých zatáček a čtyři téměř-vratky. Orientaci výborně pomáhali dobrovolníci se světelnými pendreky. Mužské čelo se na deseti kilometrové trati roztrhalo brzy. Na čele se ustálila dvojice Jáchym Kovář a František Kubínek. První jmenovaný však nakonec dorazil do cíle o více než minutu dříve. Na časomíře se zastavil čas na neuvěřitelných 32:56 min., a stanovil tak rekord NN NIGHT RUN Praha. Třetí skončil Peter Maurer, který doběhl se ztrátou skoro 2 minut.

Mezi ženami potvrdila formu Sváťa Kacířová (41:30) a obhájila své loňské prvenství. Druhá doběhla Lenka Šibravová a třetí Markéta Vyšínová. Za zmínku stojí i charitativní pětka pro podporu boje s rakovinou prsu, kde za ženy vyhrála Johanka Šafránková a mezi muži byl s časem 17:56 min. nejrychlejší Pavel Vodička.

Ocenění zaslouží i kvalitní a rozsáhlé zázemí tohoto velkého závodu. Webové stránky, přihlášky a odbavení v místě bez front, dostatečná rezerva míst pro příchozí, závodnický balíček, parkování, občerstvení, testovací boty Mizuno, výsledky i odsýpající vyhlášení. Velkému zájmu se těšil i stan generálního partnera NN, který účastníkům nabídnul bohatý doprovodný program včetně aktivit pro děti. Zkrátka celý den probíhal v pohodě a bez nervů… Stálo to za to!

 
Kromě mnoha kategorií v běhu na pět i na deset kilometrů se vyhlašovaly i rodinné závody, a tak se dá říct, že málokdo se nedostal na stupně vítězů. Platí to doslova, před vyhlašováním se totiž na stupních střídali a fotili různí běžci, ať už sami, ve dvojicích nebo ve skupinkách. Radost měli snad ještě větší než skuteční vítězové.

 

Akci udělila záštitu primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.


Výsledky a více informací o nočních bězích NN Night Run naleznete na: www.nightrun.cz     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galerie

Kudy z nudy