Centrum Olomouce rozsvítila světla tisícovky běžců

Seriál nočních běžeckých závodů GP Batteries Night Run 2014 zamířil v sobotu 11. října i do Olomouce. Za svitu pouličního osvětlení a čelovek se akce zúčastnila ve všech kategoriích celkem tisícovka běžců.

Díky seriálu nočních běžeckých závodů GP Batteries Night Run 2014 si mohou sportovci všeho věku vyzkoušet atmosféru běžeckého závodu potemnělým městem.
Hanácká metropole Olomouc byla uplynulou sobotu již předposledním závodem celoročního seriálu, kde jedinou podmínkou účasti je běžet s rozsvícenou čelovkou.

Účastníky desetikilometrového závodu Night Run Olomouc čekaly dva pětikilometrové okruhy v prostředí malebných Smetanových a Čechových sadů v Olomouci. Okruh vedl i okolo slavného výstaviště Flora, kde se koná slavná stejnojmenná mezinárodní zahradnická výstava. Kromě závodu na 10 km se ale konal také Avon běh na jeden okruh, tedy 5 km, který byl určen především pro začínající běžce a ženy.

A na své si přišly také děti, pro které byl připraven již v odpoledních hodinách RWE Kids Cup.

Night Run Olomouc na 10 km vyhrál Roman Kovář (TJ Liga 100), stříbro vybojoval Jakub Gajdušek (TJ Jiskra Otrokovice) a bronz Alešem Dedkem (GP Power Team). Nejlepší ženou se stala Miroslava Hanáková (Sokol Bučovice) před druhou Hanou Müllerovou (AK Drnovice) a třetí Kateřinou Václavíkovou. Na poloviční trati zvítězili Patrik Vebr (Vencl tým Ústí nad Orlicí) a věkem teprve juniorka Laura Natálie Mynářová (MTB Ondřejník).

Atmosféra závodů v Olomouci byla úžasná. Trať lemovaly stovky fanoušků i náhodných kolemjdoucích a mnozí ze zúčastěných si pochvalovali netradiční běh se svítilnou na hlavě. „Night Run jsem absolvoval poprvé a zkusím příští rok zvládnout i další takové závody, třeba v Brně," uvedl například spokojený Xavier Chajda pro server bezvabeh.cz.

Seriál nočních běžeckých závodů GP Batteries Night Run 2014 je novinkou letošního roku, za to však úspěšnou. Olomouc splnila očekávání pořadatelů, když zdejší závod přilákal přes sedm stovek startujících. Ti kromě dobrého pocitu z odvedeného výkonu mohli mít i radost z další dobré věci: část výtěžku ze startovného ve všech závodech GP Batteries Night Run 2014 totiž putuje na konto AVON boj proti rakovině prsu. Na veřejnou sbírku proti rakovině prsu. ze které je podporována prevence, pomoc nemocným ženám a další výzkum tohoto onemocnění, věnují pořadatelé 100 Kč z každého startovného.

Poslední zastávkou letošního ročníku GP Batteries Night Run budou 25. října 2014 České Budějovice. Více informací a přihlášky najdete na stránkách www.night-run.cz