Hatchback 308: horká novinka u Peugeotu

Hatchback 308: horká novinka u Peugeotu

Nový Peugeot 308 se designově rozhodně povedl. Kromě toho se chlubí přelomovými technologiemi, vynikajícími jízdními vlastnostmi a luxusním interiérem, což je z prvních informací a fotek patrné. Nás ale zajímalo, čím si dokáže získat běžce. Zjistili jsme, že v této oblasti má co nabídnout:

Při cestě na závod se postará o vše, abyste se mohli psychicky připravit a nemuseli moc řešit záležitosti kolem řízení. Má systém poloautonomního řízení a dokáže dokonce i sám předjíždět. Zeptá se vás, zda má předjet auto před vámi, souhlasíte-li, sám změní jízdní pruh a po skončení manévru se zase zařadí. Sám parkuje, v nebezpečí automaticky brzdí, zapíná a vypíná dálková světla a umí toho samozřejmě mnohem víc.

Nový Peugeot 308 vás připraví i fyzicky. Má přední sedadla s certifikátech AGR (Akce pro zdravá záda) oceňující ergonomii a rozsah nastavení. Na závod pak nepřijedete rozlámaní, ale příjemně odpočatí. Dokáže také kontrolovat kvalitu ovzduší pomocí systému AQS (Air Quality System) a podle toho automaticky reguluje cirkulaci vzduchu uvnitř vozu, navíc má i systém Clean Cabin pro úpravu vzduchu a filtraci znečišťujících plynů. Údaje o kvalitě vzduchu se zobrazují na centrálním dotykovém displeji. I vaše plíce se tak mohou připravit na nadcházející výkon. Mimochodem pro kvalitu ovzduší i sám něco dělá. Nabízí totiž plug-in hybridní motory s dojezdem na elektřinu až 60 kilometrů.

A jak se o vás postará po závodě? Určitě přijde vhod masážní systém s různými programy, ambientní osvětlení ve voze s možností výběru mezi 8 barvami světla a prémiový Hi-Fi systém Focal.