WINTER RUN v Hradci Králové byl nečekaně posledním závodem

Chyběl týden.

Chyběl týden. Když už se zdálo, že se navzdory pandemii podaří odběhat celý seriál zimních běhů innogy WINTER RUN, přišla vláda s rozhodnutím zákazu cestování mezi okresy a to s největší pravděpodobností znamená jediné – závod v Hradci Králové byl poslední. V Brně a Českých Budějovicích se už nepoběží. Tedy ne, za týden.

Čtvrtého letošního závodu v Hradci Králové se v přeloženém termínu na konci února již tradičně nejprve účastnily děti. Několik desítek nejmladších závodilo  na tratích čtyři sta a osm set metrů během dopoledne. Ti starší si mezitím za přísných hygienických opatření vyzvedávali startovní čísla. Kdo neměl roušku, dostal tentokrát dvě a pořadatelé dbali mimo jiné také na dostatečné rozestupy.

Od jedenácti hodin pak začali na trasu po obou březích Labe vybíhat první dospělí. Nejrychleji z nich zvládl trasu dlouhou lehce přes čtyři kilometry junior Štěpán Socha a to v čase 15:29.72.  Porazil i dosud suverénního Martina Pisara z Teamu CykloTrener a to o necelé dvě a půl vteřiny. Třetí pak byl Jan Linhart v čase 15:53.15. Skvělý výkon podal David Hanke (Pomalé šípy Kopřivnice), který byl s časem 16:33.37 pátý celkově a první v kategorii M3.

Také mezi něžným pohlavím byla nejrychlejší juniorka a to Jana  Pekařová z TJ Turnov, její čas se zastavil na hodnotě 16:41.71, hned za jejími zády je pak ve výsledcích vítěz kategorie M2 David Kubias (bezecketreninkyonline), ten zaběhl čas 16:50.80.  Tradičně má téměř shodný čas dvojice z TJ Jäkl Karviná, tentokrát byl rychlejší David Wawreczka, druhý v  kategorii M2. Markéta Kašná, která závodí vedle klubu z Karviné také za BK Ludgěřovice, s časem 17:15.47 opět vyhrála v kategorii Z1. Za nejrychlejší dvacítkou celkového pořadí se seřadily vítězky kategorie Z3 Katarína Třísková (19:27.35) a Z2 Lenka Kosová (19:30.59).

Na osmi kilometrech pak zopakoval vítězství z Prahy Jiří Chyba z klubu Nutrend Specialized, jeho čas byl famózní - 31:02.18. Druhý pak je Jiří Veselý, vítěz třicátníků, který zaběhl 34:12.58. Třetí celkově je pak vítěz nejmladší kategorie Jan Moraveček a časem 34:31.26. Páté místo celkově zopakoval David Hanke, i tentokrát nenašel ve své  kategorii přemožitele a zapsal si čas 35:40.39.

Nejrychlejší ženou  byla Barbora Nováková ze Sokola Kunvald s časem 36:52.45. Dvojité vítězství si připsala v Hradci Králové i Katarína Třísková, osmičku vyhrála v čase 40:27.74 a opět  byla rychlejší než její soupeřky v mladší věkové kategorii. Mezi ženami v Z40 pak byla nejlepší Martina Mazáčová (Ammazying team) a časem 42:45.89). V nejmladší kategorii se pak vítězkou stala Michaela Kokšálová z SRTG Most, její čas byl 46:43.47.

Podobně jako v Praze se podařilo vyprodat závod na kratší vzdálenost, na té delší zbylo jen pár startovních čísel. Zřejmě i vlivem pátečního vládního nařízení ale bohužel někteří běžci zůstali doma. Přesto byl šéf pořadatelského týmu s hradeckým závodem spokojen. Co bude dál s letošním seriálem innogy WINTER RUN a také s Českomoravským pohárem v zimní běhu však v sobotu odpoledne ještě nevěděl. „Budeme to muset nějak vymyslet,“ uvedl.

Dělat poslední dva závody jen pro běžce z daného okresu nepřipadá v úvahu. Po víkendu se tak pořadatelský tým domluví s partnery, ve hře byly dvě možnosti. „Buď ty dva závody uděláme v listopadu, kdy by to byl pořádný innogy winter run, nebo  to ukončíme a budou se počítat tři závody ze čtyř odběhnutých,“  naznačil Tomáš Pavel. Ve hře je také varianta běžet poslední dva závody virtuálně. Jelikož jsou tyto běhy levnější, zbytek peněz by závodníci dostali do peněženky a měli tím další závody levnější.  Až se populace proočkuje, snad se vrátí i běžecké závody v takové podobě, v jaké je všichni mají rádi...