NN NIGHT RUN míří opět do Brna

NN NIGHT RUN míří opět do Brna

 

Noční seriál NN NIGHT RUN a AVON BĚH se vrací do dobře známé lokality – poběží se na jihu Brna, kde to pravidelní účastníci seriálů NN NIGHT RUN i innogy Winter Run velmi dobře znají.

 

Start a cíl proběhne tradičně v areálu Komec, do navigace cestou na start je ale lepší zadat areál Hněvkovského v městské části Komárov. Na běžce čeká příjemná trasa podél řeky Svratky. Cesta na rozdíl od Liberce prosta jakýchkoliv kopců. „Opět se poběží po absolutní rovině, takže budou padat rekordy,“ těší se už nyní šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel.

Po obou březích Svratky je vytyčen jeden okruh, který si nejprve proběhnout účastníci Avon běhu. Ti odstartují ve čtvrt na devět a skuteční rychlíci tak snad ani nebudou potřebovat čelovku. Nicméně je doporučená. Do nočního Brna se pak vydají o hodinu později běžci účastnící se desetikilometrového NN NIGHT RUNu, ti si dají okruhy hned dva.

Pořadatelé se do Brna těší. Vše nasvědčuje tomu, že se i zde podaří zlomit účastnický rekord. Pomůže tomu i fakt, že letos nebude NN NIGHT RUN v Brně trochu nešťastně termínově kolidovat s Majálesem jako vloni. Díky tomu si může noční běh nebo třeba i family run na dva kilometry užít i spousta studentů, kteří loni dali přednost právě Majálesu.

Než se rozběhnou velké závody pro dospělé, je připravena trať pro nejmenší dětské kategorie závodu 211 KIDS CUP. Zde si všichni děti doběhnou pro krásnou Koťátkovou medaili.

Aktuálně je již přihlášeno více než tisícovka závodníků od nejmenších dětí až po veterány, kdy lze najít nejvyšší věkovou kategorii nad šedesát let, u muž i u žen. Ve startovní listině lze najít i početnou skupinu přihlášenou na FAMILY RUN, což je nesoutěžní běh. Není ale třeba bát se, že by na někoho nezbyla krásná medaile v designu šelmy, kočičky nebo lišky. „Medailí je dost, jsme připraveni,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel a dodává: „Vyprodáno nebude a všichni jsou vítáni. Hlavně rodiny!“

 

Ostatní závody obvykle běhají i známé osobnosti, kdo poběží v Brně? „Uvidíme, jaké známé tváře nás navštíví,“ odpověděl tajemně Tomáš Pavel. Možná to bude brněnská primátorka JUDr. Markéta Vaňková nebo europoslanec Tomáš Zdechovský, pod jejichž záštitou se závod koná. Obujte proto běžecké boty, ve skříni najděte od jara již nepoužívanou čelovku a hurá na start.

 

Akce NN NIGHT RUN se koná za finanční podpory statutárního města Brno a pod záštitami europoslance Tomáše Zdechovského, primátorky statutárního města JUDr. Markéty Vaňkové, městské části Brno a hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.