BĚŽCI V OLOMOUCI ROZSVÍTILI SMETANOVY SADY

První ročník vánočního běhu v Olomouci si užilo 890 startujících.

Závodníci se sešli v Pavilonu E na výstavišti Flora již okolo 15. hodiny. V teplém pavilonu probíhala registrace přihlášených 890 závodníků ve všech vyhlášených kategoriích včetně nezávodního běhu pro děti do 12 let. Běh KIDS Christmas Run pořadatelé odstartovali v 16.00 hodin.

V 16.45 se začali scházet závodnici hlavního běhu na 5 kilometrů pro kategorie -  ženy ve věku 12 - 39 let, 40 - 49 let, 50 - 59 let a kategorie nad 60 let. Rozdělení do stejných věkových kategorií byli i muži. Pořadatelé závodníkům zajistili startovní čísla, měřící jednorázový čip, originální medaili, tašku s dárky od partnerů závodu, občerstvení v cíli, v podobě SMS byly zaslány osobní výsledky, pro závodníky bylo zajištěno zdravotní zabezpečení. Závod se běžel na dobře připraveném okruhu ve Smetanových sadech s tím, že závodníci museli mít povinně svítilny v podobě čelovek, protože na většině trati byla naprostá tma.

Přesně v 17.00 hodin sám Santa odstartoval závod na 5km.Po doběhu do cíle všichni běžci obdrželi krásnou medaili a dostali občerstvení. Když doběhl do cíle poslední závodník, pořadatelé vyhlásili výsledky ve všech věkových kategoriích a v kategori rodinných týmů.