Noční běžecký závod Night Run rozzářil centrum jihočeské metropole

Do Českých Budějovic zamířil v sobotu 10. října předposlední díl celoročního seriálu Night Run 2015, který svou účastí poctilo 1400 běžců všech kategorií.

Byl to již sedmí závod Night Run a nutno poznamenat, že to bylo opět krásné setkání běžců a příznivců tohoto sportu. Atmosféru běhu s čelovkami si v potemnělém městě vychutnalo přes 1400 běžců všech věkových kategorií. Svým během pomohli účastníci za podmračeného počasí s teplotou okolo 10 stupňů nejen svému zdraví, ale i veřejné sbírce proti rakovině prsu a také centru Bazalka, která svým prodejem charitativních předmětů získala přes 10 tis korun českých.

Jako první se do závodů ještě v odpoledních hodinách pustily děti. Pro ty byly připraveny závody RWE Kids Cup a v rámci nich také atrakce a doprovodný program, jehož součástí bylo například taneční vystoupení skupiny NG Dance Crew z Českých Budějovic. Děti si mohly zaskákat na nafukovacích hradech. V cíli každý malý závodník získal pamětní medaili.

Odrostlejší běžci měli na výběr z tratí dvou délek. Obě tratě odstartoval náměstek primátora Mgr. Petr Podhola, který slíbil, že příští rok určitě osobně poběží. Hlavní závod Night Run na 10 kilometrů zaběhl nejrychleji v čase 33.57.071 Vladimír Srb (Jihlava), stříbro bral Josef Soukup a bronz opět jako v loňském roce Jan Sýkora. Mezi ženami zvítězila na této trati Šárka Grabmüllerová před Kristínou Mrazovou a Rozinou  Streichsbierovou.

AVON Běh na 5 kilometrů vyhrál místní Josef Průcha z CBC teamu o 13 vteřin před Jiřím Rypkou (Inkospor) a necelou minutu před třetím Manfrédem Schmelzem (SC Ainring). Mezi ženami kralovala Nela Küffnerová (Třeboň fitness Otavan) před Egle Uljasovou a Lenkou Švábíkovou (CEPro Team). Tohoto závodu se opět zúčastnil i nejstarší účastník českobudějovické zastávky - šestaosmdesátiletý Dalibor Kubíček, který od NIGH RUN dostal speciální cenu. Mimochodem trať zdolal za 53 minut.

Akce byla pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice ing. Jiřího Svobody.

Druhý ročník Night Run se setkal s velkou vlnou zájmu u běžců všech věkových i výkonnostních kategorií, což potvrdila i v pořadí sedmá zastávka v Českých Budějovicích. Již nyní proto pořadatelé pracují na ročníku 2016, který si klade za cíl navázat na úspěšný rok.